Zavolejte nám +420 571 117 515
info@chata-brestek.cz info@chata-brestek.cz

Léto

V létě můžete využít několika možností značených cest pro turisty s turisticky zajímavými místy a bohatou síť cyklotras. Navštívit můžete hrad Buchlov, kapli sv. Barbory, zámek Buchlovice s krásnou zámeckou zahradou, chráněný vzácný strom Sekvojovec obrovský, Břesteckou skálu nebo si okolí Chřibů můžete prohlédnout z rozhledny Brdo.

Hrad Buchlov

Vrchovina Chřiby náleží k velmi romantickým zákoutím České republiky. Krajina hlubokých lesů nezměněných po stovky let přímo evokuje středověkou atmosféru lovců, uhlířů a hvozdů plných nesčetného množství zvěře. A ovšem - ponurých sídel středověkých feudálů a rytířů. Hrad Buchlov je v tomto malebném koutu Moravy bezesporu králem mezi místními hrady, jehož návštěvu by neměl opomenout žádný z milovníků středověkých feudálních sídel.

Web: www.hrad-buchlov.cz

hrad Buchlov hrad Buchlov hrad Buchlov

Kaple sv. Barbory

Raně barokní kaple sv. Barbory poblíž hradu Buchlov sloužila jako rodinný hrobka rodu Berchtoldů. Od kaple je krásný výhled na slovácké Dolňácko. (kaple vzdálena od Hradu Buchlov 1 km, tj. 15 minut pěší chůze)

Odkaz: Kaple sv. Barbory

Kaple sv. Barbory Kaple sv. Barbory

Zámek Buchlovice

Historie zámku navazuje na dějiny nedalekého hradu Buchlova, který jako stará středověká pevnost stal na konci 17. století pro šlechtu nepohodlným. Traduje se, že tehdejší majitel panství, Jan Dětřich z Petřvaldu, postavil zámek pro svou manželku Eleonoru z Colonna-Felsu, původem z Itálie, pro kterou byl hrad příliš chladný. Zámek je vystavěn ve stylu italského baroka podle projektu Domenica Martinelliho a jde o jeden z nejkrásnějších komplexů svého druhu u nás.

K zámku patří i zahrada a park, tvořící neoddělitelnou část reprezentační architektury šlechtického sídla. Představují jedny z nejvýznamnějších památek tzv. historické zeleně v České republice. Zahrada byla zakládána od počátku 18. století současně se zámkem. Kvůli specifickému terénu je uspořádaná terasovitě.

Web: www.zamek-buchlovice.cz

Zámek Buchlovice Zámek Buchlovice Zámek Buchlovice

Břestecká skála

Přírodní památka Břestecká skála představuje členité pískovcové skály ukryté v lesním porostu. Nachází se v Jankovické vrchovině v centrální části Chřibů na jihozápadním hřbetu a úbočí kóty Komínek (455,8 m) nad údolím Zlechovského (Břesteckého) potoka v nadmořské výšce 275 až 385 m, asi 1,5 km severozápadně od obce Břestek.

Břestecká skála Břestecká skála Břestecká skála

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje

Významné duchovní centrum, místo církevních poutí a cyrilometodějských oslav. Místo přesahující duchovní, náboženské a kulturní dědictví. Klenot moravského baroka, trojlodní bazilika Nanebevzetí Panny Marie s bohatě zdobeným interiérem patří k nejvýznamnějším poutním místům u nás.

Odkaz: Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje

Rozhledna Brdo

Kopec Brdo je nejvyšším vrcholem Chřibů. V severozápadním svahu se nacházejí malé skalní útvary. Základem jména kopce je staré nářeční slovo "brd", které označuje zalesněnou vyvýšeninu, obvykle se skalnatým vrcholem.

Rozhledna Brdo Rozhledna Brdo

Sekvojovec obrovský - Chabaně

Sekvojovec obrovský se nachází na Chabaních, což je část obce Břestek. Tento vzácný strom má vrch poškozen bleskem. Obvod kmene je 5 m a jeho stáří je odhadováno na 200 let. Sekvojovec obrovský má původ v Severní Americe a patří k největším stromům světa.

Sekvojovec obrovský - Chabaně Sekvojovec obrovský - Chabaně

Kozel skály - Chřiby

Skalisko Kozel je věžovitá izolovaná skála zvedající se na mírném svahu v nadmořské výšce 500 m.n.m.. Je to končící horský hřbet, vedoucí od Hrobů 502 m.n.m. a Ocásku. 553 m.n.m. Kozel je tvořen odolnými pískovci a slepenci magurského flyše. Na povrchu skaliska jsou patrny charakteristické znaky zvětrávání a odnosu horniny, výklenky, převisy, skalní dutiny, voštiny atd.

Na skalisku je popsáno celkem 18 výstupových tras. Chráněný přírodní útvar Kozel byl vyhlášen roku 1967 (0,50 ha). Na skalisko Kozel se dostanete z parkoviště U křížku (1 km), červená tur. značka vede kolem Kozla dál na studánku U mísy (ještě 1 km), kde je silný pramen chřibské vody.

Kozel skály - Chřiby Kozel skály - Chřiby

Cimburk - Chřiby

Hrad Cimburk byl vybudován v l. 1320 - 1330 na vrchu vysokém 421 m, který byl na jižní straně spojen šíjí s hornatým hřbetem. Jeho zakladatel Bernart z Cimburka se při stavbě řídil francouzskými vzory, které do našich zemí pronikaly ve větší míře za Jana Lucemburského. Svým vnitřním uspořádáním i provedením jednotlivých objektů patřil hrad k významným soudobým hradním stavbám. Francouzský vliv je patrný zejména v jeho rozčlenění na vlastní hrad a předhradí, oddělené od sebe malým dvorkem. Každá část měla svou obrannou věž.

Cimburk - Chřiby Cimburk - Chřiby

Aquacentrum Uherské Hradiště

Aquapark Uherské Hradiště nabízí příjemnou relaxaci i bohaté sportovní vyžití v nově vybudovaném areálu. Návštěvník zde nalezne zónu pro kondiční plavání, zónu pro zábavu a wellness zónu pro relaxaci. Pro letní sezónu je samozřejmostí i venkovní koupaliště.

Web: www.aquapark-uh.cz

Aquacentrum Uherské Hradiště Aquacentrum Uherské Hradiště

Přístav Staré Město

Možnost zapůjčení lodí a hausbótů.

Web: www.lode-hausboty.cz/

Přístav Staré Město Přístav Staré Město Přístav Staré Město

Živá voda Modrá

Svět vodních ekosystémů Modrá, včetně možnosti koupání.

Web: www.zivavodamodra.cz

Živá voda Modrá Živá voda Modrá

Muzeum Tupeské keramiky

Muzeum Tupeské keramiky se nachází v objektu, který v minulosti sloužil k výrobě keramiky a je situován v centru obce Tupesy. Jeho součástí je dobová expozice, obydlí hrnčíře a vypovídá o způsobu jeho práce a životě na přelomu 19. a 20. století. Na něj navazuje objekt nové expozice zachycující historii a technologii výroby majolikové keramiky v Tupesích. Přes dvůr je umístěna současná výroba Keramiky a vzorková prodejna keramiky.

Web: www.muzeumkeramiky.cz

Muzeum Tupeské keramiky Muzeum Tupeské keramiky Muzeum Tupeské keramiky

Památník Velké Moravy ve Starém Městě

Památník Velké Moravy ve Starém Městě v poloze „Na Valách“ byl vybudován nad základy hřbitovního kostela z 9. století objeveného archeologem Vilémem Hrubým roku 1949. Církevní stavbu obklopovalo ve velkomoravském období rozsáhlé pohřebiště. Pohřbeni zde byli jak příslušníci velkomoravské nobility s bohatou výbavou se zbraněmi a šperky, tak i lidé chudí, zemědělci a řemeslníci. Doposud zde bylo prozkoumáno přes 2000 hrobů, což z pohřebiště „Na Valách“ činí nejrozsáhlejší nekropoli Velké Moravy.

Web: www.slovackemuzeum.cz/doc/8/

Památník Velké Moravy ve Starém Městě Památník Velké Moravy ve Starém Městě Památník Velké Moravy ve Starém Městě

Kovozoo Staré Město

Tato ojedinělá zoo v celé Evropě se nachází přímo na Slovácku v našem areálu ve Starém Městě u Uherského Hradiště. K vidění je lví výběh, gorila, gepardi, koně, nosorožci, pštros, želvy, ale i labuť, lama a spousta dalších.

Web: www.recgroup.cz/ekoland/kovozoo/

Kovozoo Staré Město Kovozoo Staré Město

Zajímavosti v okolí
Rychlý kontakt

M: +420 571 117 515
E: info@chata-brestek.cz